Normy żywienia dla żołnierzy Sił Zbrojnych RP (Wojsk Lądowych, Marynarki Wojennej, Sił Powietrznych i Wojsk Specjalnych) oraz funkcjonariuszy Służb Mundurowych (Straż Graniczna i Policja) uwzględniające specyfikę i charakter służby, stanowiące podstawę planowania i realizacji żywienia w warunkach garnizonowych i poligonowych czytaj więcej ...
Na podstawie dostępnych danych naukowych wiemy o istnieniu ponad 214 wirusów stanowiących potencjalne zagrożenie dla człowieka. Obecnie prowadzone badania mają za zadanie określenie dróg ich potencjalnej transmisji i zagrożenia dla człowieka, ale już dziś można stwierdzić jedno: że należy się przed każdym nawet potencjalnym zagrożeniem tego typu zabezpieczyć. czytaj więcej ...
Szczegółowe informacje: malgorzata.krzyzowska@wihe.pl
Zgodnie z decyzją Inspektora do spraw Substancji Chemicznych Nr 3/2020/DPL, Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii spełniania zasady Dobrej Praktyki Laboratoryjnej w zakresie:
Szczegółowe informacje: slawomir.lewicki@wihe.pl
Szanowni Państwo,
Z przykrością zawiadamiamy, że z przyczyn od nas niezależnych nabór
na dwusemestralne niestacjonarne studia podyplomowe
"Higiena i epidemiologia w profilaktyce zagrożeń środowiska pracy i służby"
realizowane w trybie weekendowym w roku akademickim 2020/2021
zostaje wstrzymany do odwołania.
Informacje o nowym terminie naboru przekażemy Państwu w najbliższym czasie.
Serdecznie przepraszamy wszystkich Zainteresowanych.
Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii wraz z Uniwersytetem Łódzkim
otrzymał patent na wynalazek pt. „Sposób wytwarzania nanocząstek bimetalicznych
srebrowo-miedziowych modyfikowanych kwasem taninowym i ich
zastosowanie jako preparat antywirusowy”.
Autorem wynalazku ze strony WIHE jest dr hab. Małgorzata Krzyżowska,
prof. WIHE z Samodzielnej Pracowni Nanobiologii i Biomateriałów.
Z radością informujemy, że Pani dr n. biol. Katarzyna Donskow- Łysoniewska, kierownik Samodzielnej Pracowni Parazytologii Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii uchwałą Rady Naukowej Dyscypliny Nauki o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie z dnia 15.01.2020 r. na podstawie osiągnięcia naukowego opatrzonego tytułem „Immunomodelujący wpływ nicieni jelitowych- badania na mysim modelu zarażenia człowieka tęgoryjcem: heligmosmoides polygyrus bakeri” uzyskała stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki o zdrowiu.
Szczegóły ...Z radością informujemy, że Pani dr n. roln. Magdalena Ciechanowska z Zakładu Farmakologii i Toksykologii Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii uchwałą Rady Dyscypliny Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z dnia 17.12.2019 r. na podstawie osiągnięcia naukowego opatrzonego tytułem „Mechanizmy regulacji biosyntezy GnRH i receptora GnRH oraz sekrecji LH w układzie podwzgórzowo-przysadkowym owcy w różnych stanach fizjologicznych; wpływ czynników stresogennych” uzyskała stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki o zdrowiu.
Szczegóły ...„Utrzymywanie w trybie całodobowym gotowości diagnostycznej laboratorium WIHE w Puławach do wykonania badań biologicznych dla Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej”
Szczegóły ...