Zapraszamy na konferencję

Zrównoważony Rozwój w Obszarze Kosmetyków i Detergentów


Konferencja Zrównoważony Rozwój

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji „Zrównoważony rozwój w obszarze kosmetyków i detergentów”, organizowanej przez Sieć Badawcza Łukasiewicz-Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej "Blachownia", która odbędzie się 12 kwietnia 2024 r. w Sali Dialogu w siedzibie Instytutu w Kędzierzynie-Koźlu. Dodatkowo, istnieje opcja uczestnictwa online, umożliwiająca szeroki dostęp do wydarzenia. Konferencja jest adresowana do pracowników naukowych oraz doktorantów i studentów. Rejestracja internetowa jest dostępna pod adresem: https://konferencja.icso.lukasiewicz.gov.pl/rejestracja

Na organizację Konferencji Instytut uzyskał dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Głównym celem Wydarzenia jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych społeczeństwa poprzez promowanie zasad zrównoważonego rozwoju oraz podnoszenie kwalifikacji grup zawodowych mających największy wpływ na realizację polityk: ekologicznej, energetycznej i klimatycznej państwa.

W skład Komitetu Naukowego Konferencji wchodzą: Pan Profesor Bogusław Buszewski, Pani Profesor Izabela Nowak, Pani Profesor Małgorzata Krzyżowska, Pan Profesor Marcin Sobczak oraz Pan Profesor Tomasz Wasilewski. Konferencja jest organizowana w Partnerstwie z Wojskowym Instytutem Higieny i Epidemiologii i została objęta patronatem Polskiego Towarzystwa Chemicznego, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego, Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie oraz Komisji Rozwoju i Promocji Osiągnięć Młodych Naukowców Oddziału PAN w Lublinie. Patronat medialny pełnią Przemysł Chemiczny oraz Czasopismo Kosmetyki i Detergenty.

Zapraszamy do rejestrowania się na Konferencję stacjonarnie lub on-line i do przedstawienia wyników badań w formie plakatu naukowego. W trakcie konferencji przewidziany jest konkurs na najlepszy plakat naukowy dla młodych adeptów nauki (studentów i doktorantów; definicja zgodna z art. 360 ust. 2 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r.).

Planowanym efektem Konferencji będzie wydanie monografii naukowej. Zapraszamy zainteresowane osoby do przygotowania rozdziału do monografii.

Udział w Konferencji oraz publikacja rozdziału monografii są bezpłatne.

Będzie nam bardzo miło gościć Państwa w Kędzierzynie-Koźlu.

Strona konferencji: https://konferencja.icso.lukasiewicz.gov.pl/


Logo Konferencji

Komitet Organizacyjny

Ogólnopolska Konferencja Naukowa

"Zrównoważony Rozwój w Obszarze Kosmetyków i Detergentów"

https://konferencja.icso.lukasiewicz.gov.pl/

Konferencja dofinansowana ze środków

Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej